ДОБРЕ ДОШЛИ В УЕБСАЙТА 
НА
НАЦИОНАЛЕН УЧЕНИЧЕСКИ КОНКУРС
"ВАЗОВАТА БЪЛГАРИЯ"
ГРАД СОПОТ 


ВАЖНО!!!

 На 09.07.2017 г. от 13.00 ч ., къща музей „Иван Вазов”, Експозиционна зала
Церемония по награждаването на лауреатите на Националния ученически конкурс”Вазовата България”.
Победителите ще бъдат обявени на следните уеб и фейсбук страници:
- www. vazovatabulgaria.com
- www. vazovmuseum.com
- Vazovmuseum Sopot
- Вазовата България




Протокол

от заседание на жури за определяне на наградите на III Национален ученически конкурс "Вазовата България", град Сопот, 2017година, съгласно Заповед № 40 /23.06.2017 г.  на Директора на къща музей „Иван Вазов” – гр. Сопот


Днес, 27.06.2107 година

Комисия в състав:
Председател:  Надежда Георгиева
Членове:
1. Валентина Кънчева
2. Борислава Нанкина
3. Георги Белчев
4. Димитър Гешков
5. Станислав Стоенчев
6. Евгени Димов
7. Анна Юнакова

Се събра и след като оцени всички получени творби в отделните категории, съобразявайки се с критериите на конкурса,  реши да присъди следните награди:

КОМПЛЕКСНО УЧАСТИЕ
МГ „ Акад. К. Попов“ – Пловдив
ОУ „Цветан Спасов“ – Плевен


Награди по категории
РЕЦИТАЦИЯ
Първа награда
Александър Савов, 7 клас, ОУ „Евлоги Георгиев“ – Дупница
Втора награда
Екатерина Георгиева, 5 клас, ОУ „Цветан Спасов“– Плевен

МУЗИКАЛНО ИЗПЪЛНЕНИЕ
Първа награда
Екатерина Георгиева, Марина Бадева, Юля-Мария Станимирова, Антония Стоянова, ОУ „Цветан Спасов“ – Плевен
Втора награда
Ива Ичевска, 5 клас,  ОУ „Райна Княгиня“ – Пловдив
Трета награда
ІV ОУ „Иван Вазов” – Търговище

ПРЕЗЕНТАЦИЯ
Първа награда
Дарина  Цветанова, 6 клас, ОУ „Цветан Спасов“ – Плевен
Втора награда
Йоан Миленов и Алекс Анатолиев, ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ – Мездра

Специална награда

Габриела Кацева, СУ“ Христо Проданов“ - Карлово

ДРАМАТИЗАЦИЯ
Първа награда
6 а и 6 б клас, СУ „Йордан Йовков“– Кърджали
Втора награда
СОУ за деца с нарушено зрение "Проф. д-р Иван Шишманов" – Варна
КЛИП
 6А клас, МГ „Акад. Кирил Попов“  - Пловдив


ФОТОГРАФИЯ/фотоколаж
Първа награда
-          Оля Божекова, 9 клас, ПГПЗЕ „Захари Стоянов“  - Сливен
-          8 г клас, Национална професионална гимназия по полиграфия и фотография - София
Поощрителна награда
ОДК – Кърджали

РИСУНКА
Първа награда
Стела Иванова Кирилова, 10  кл, ПМГ „Проф. Емануил Иванов“ – Кюстендил
Мая Господинова, 8 кл, СУ „Цанко Церковски“ – Полски Тръмбеш
Втора награда
Коста Христов, 9 клас, ПГХТ „Акад Н. Неделчев“-Сливен
Ферида Халил  10 клас, ПГ „Васил Левски“ – Исперих
Трета награда
Александър Борисов, 5 клас, СУ „Цанко Церковски“ – Полски Тръмбеш
Златина Ангелова, ОУ „П. Р. Славейков“ – Варна

ЕСЕ
Първа награда
Елена Таракова, 11 клас, ПГИТ „Проф. д-р А. Златаров“ - Петрич
Самуил Стойчев, 12 клас, ГПЧЕ „Ромен Ролан“ – Стара Загора

РАЗКАЗ
Първа награда
Биляна Шехтова, 10 клас, СУ „Св. Св. Кирил и Методий“ - Велинград
Йоанна Канева, 5 клас, ОУ „Яне Сандански“ - Пловдив

СТИХОТВОРЕНИЕ
Първа награда
Никол Ленкова, 8 клас, НПГПФ - София
ОДК „Св. Иван Рилски“ - Казанлък

НАГРАДА: ПАЗИТЕЛИ НА БЪЛГАРЩИНАТА
Неделно училище Джон Атанасов към Приморското районно българско културно -просветно дружество Сдружение, с. Манойловка, Запорожка област, Украйна

27 юни 2017г.
гр. Сопот